VŠEM > Informace VŠEM > Aktuality SIS

Aktuality SIS

Knihovna Akademie věd ČR

31. 10. 2020 10:02 vytvořil: Tereza Vlášková

Knihovna Akademie věd ČR je do odvolání uzavřena na základě mimořádných opatření Vlády ČR, a není tedy možné prostřednictvím VŠEM registrovat přihlášky studentů.

Registraci si studenti aktuálně mohou vyřídit online samostatně nebo vyčkat na znovuotevření knihovny a následně se registrovat prostřednictvím Informačně poradenského centra VŠEM.

Online cvičení s trenérem

30. 10. 2020 15:05 vytvořil: Markéta Čížková

Zveme Vás na další termín online cvičení se Simonou Ljapinovou, studentkou VŠEM a instruktorkou fitness s certifikátem akreditovaným MŠMT.

Online cvičení v současné situaci stalo ideální alternativou k jejím kruhovým tréninkům z minulého akademického roku. Vyzkoušejte spolu se Simonou cvičení z pohodlí svého domova a zlepšete si svou kondici!

  • Termín: 03.11.2020, 18:00 - 19:00 hod.
  • Cvičení proběhne prostřednictvím aplikace MS Teams bez nutnosti přihlašování v SIS VŠEM.

Seminář Souboj značek

24. 10. 2020 13:25 vytvořil: Tereza Vlášková

Zástupce katedry marketingu VŠEM doc. Ing. Zdeněk Linhart, CSc. provokuje otázkou zda kolaps typů značek podpoří nebo potlačí odborné ambice studentů. Potlačení ambicí souvisí s tí, že jako zaměstnanci značky mohou přijít o práci. Podpora ambicí souvisí s tím, že získají příjem, budou-li značky tvořit a vlastnit. Historie souboje značek ukazuje jak důvody úspěchu, tak neúspěchu celých sektorů s dopadem na jejich zaměstnance a podnikatele.

Máte ambici pracovat pro značku nebo ji vytvořit a vlastnit? Měli byste námět na typ značky, který bude následovat? Zkuste po absolvování semináře napsat esej, která odpoví na druhou otázku.

Zúčastněte se semináře na zajímavé téma, který povede doc. Ing. Zdeněk Linhart, CSc., zástupce katedry marketingu VŠEM.

 

Úvod do studia - zahájení Říjen 2020

23. 10. 2020 16:42 vytvořil: Michal Šubrt

Úvody do studia pro studenty s termínem zahájení studia Říjen 2020 se konají v termínech 24.10.2020 (10 a 15 hod.), 25.10.2020 (10 hod.), 26.10.2020 (10 a 15 hod.) a 27.10.2020 (10 hod) online prostřednictvím aplikace MS Teams. Každému studentovi byl jeho termín zaslán emailem či je součástí Vyrozumění o splnění podmínek přijímacího řízení.

Účast na úvodu do studia je povinná a studenti se při něm seznámí mimo jiné s administrací studia, SIS VŠEM, harmonogramem studia, výukovými aplikacemi. Svůj termín má každý student k dispozici.

Našim novým studentům přejeme hodně úspěchů při studiu na VŠEM

Přehled studentských aktivit pro AR 2020/2021

23. 10. 2020 16:40 vytvořil: Markéta Čížková

Byl zveřejněn aktualizovaný Přehled studentských aktivit VŠEM, který naleznete na vlastní webové stránce. Aktualizovaný přehled obsahuje nové aktivity a změny postupů při realizaci vybraných aktivit. Nadále však připomínáme, že iniciativa studentských aktivit by měla být především na straně studenta a vítáme tedy i Vaše návrhy na aktivity, které nejsou součástí uvedeného seznamu.

Hosté VŠEM: Dva tátové: Příběh, který pomáhá pochopit vs. ztráta soukromí

23. 10. 2020 13:24 vytvořil: Markéta Čížková

Přednáška v rámci cyklu Hosté VŠEM na téma Dva tátové: Příběh, který pomáhá pochopit vs. ztráta soukromí

David a Michal Vaníčkovi jsou registrovaným párem, žijí spolu 9 let a vychovávají dcerky, dvojčata, která jim porodila náhradní matka v USA. Svůj příběh a střípky z rodinného života sdílejí už dva roky na Instagramu a YouTube. Především proto, aby ukázali, že výchova LGBT rodiči není nijak zásadně odlišná od tzv. tradičních rodin. Jejich story sleduje na 150 tisíc lidí.

Jak se vypořádají se ztrátou soukromí, jaké mají "záchranné" plány, pokud se rozhodnou svou misi ukončit a jak chrání svoje dcery, aby jim působení na sociálních sítích neuškodilo? A co jim role influencerů přináší a bere? To vše a jistě i mnohem více se dozvíte v rámci jejich přednášky, která proběhne online prostřednictvím YouTube VŠEM.

Seminář Příprava rozvojové zóny v Děčíně

22. 10. 2020 11:27 vytvořil: Tereza Vlášková

Seminář Příprava rozvojové zóny v Děčíně

Doc. Ing. Zdeněk Říha, Ph.D., zástupce katedry ekonomie VŠEM, se od roku 2016 účastní diskuzí a příprav vzniku tzv. rozvojové zóny v Děčíně v oblasti východního nádraží. Celý projekt zahrnuje i snahu o záchranu významné architektonické památky koncového nádraží tzv. Rakouské severozápadní dráhy. Seminář bude zaměřen na všechny aspekty, které se průběhu takové přípravy týkají.

Jsou ve vašem okolí nevyužité prostory pro brownfield? Nebo zanedbané a nevyužité historické památky? Měli byste námět na jejich využití? Zkuste se zamyslet a po absolvování semináře napsat na toto téma esej, můžete tak získat kredity v rámci písemných prací.

 

Povinné semináře (BP/DP) - trimestr Září 2020

20. 10. 2020 06:51 vytvořil: Tereza Vlášková

Termíny bakalářských/diplomových seminářů na trimestr Září 2020. Student absolvuje pouze jeden seminář (buď Bakalářský/Diplomový seminář nebo Seminář BP/DP). Student se na semináře nepřihlašuje. Absolvování semináře je povinné pro možnost schválení zadání BP/DP. Semináře aktuálně probíhají online prostřednictvím Videofora VŠEM.

Bakalářský seminář (Bc.)

  • 7.11.2020 (12:15 - 13:15 hod.)

Diplomový seminář (Ing./MBA)

  • 12.11.2020 (12:15 - 13:15 hod.)

Skill-Port VŠEM: Instituce EU očima insidera

19. 10. 2020 15:09 vytvořil: Markéta Čížková

Přednáška v rámci cyklu Skill-Port VŠEM na téma Instituce EU očima insidera.

Ing. Martin Pánek sbíral praktické znalosti o fungování Evropské unie již od roku 2014, kdy začal působit v Evropském parlamentu jako asistent několika poslanců (Belindy de Lucy, Raymonda Finche či Petra Macha). V posledních letech se věnuje především Liberálnímu institutu z pozice ředitele.

Cílem přednášky pana Pánka bude představit instituce EU a jejich podíl na rozhodovacích procesech, které mají umožňovat harmonický rozvoj hospodářské činnosti, nepřetržitý a vyrovnaný růst, větší stabilitu, zvyšování životní úrovně, jakož i těsnější vztahy mezi státy, které tvoří EU.

Licence Locklizard

15. 10. 2020 09:32 vytvořil: Michal Šubrt

Studentům byla na studentský email zaslána licence Locklizard na akademický rok 2020/2021 a též přihlašovací údaje do aplikace Locklizard online (bez nutnosti registrace licence).

  • Prohlížení všech eBooks (učební texty v elektronické podobě).
  • Licenci je nutné zaregistrovat dle pokynů zaslaných společně s licencí.
  • Licenci Locklizard je možné použít na neomezený počet zařízení.
  • Před registrací nové licence je nutné odstranění licence původní.